ua ru

Livescore - Football and Tennis Scores Online

Ukraine - Premier League October 21
11:00 Olimpik Donetsk ? - ? Zirka
14:00 FC Olexandria ? - ? Veres Rivne
16:30 Vorskla ? - ? Karpaty
Russia - Premier League October 21
08:30 SKA-Khabarovsk ? - ? FC Ufa
11:00 Tosno ? - ? FC Rostov
13:30 Rubin Kazan ? - ? Dinamo Moscow
16:00 Spartak Moscow ? - ? Amkar
England - Premier League October 20
FT West Ham United 0 - 3 Brighton & Hove Albion
England - Premier League October 21
11:30 Chelsea ? - ? Watford
14:00 Huddersfield Town ? - ? Manchester United
14:00 Manchester City ? - ? Burnley
14:00 Newcastle United ? - ? Crystal Palace
14:00 Stoke City ? - ? AFC Bournemouth
14:00 Swansea City ? - ? Leicester City
16:30 Southampton ? - ? West Bromwich Albion
Germany - Bundesliga October 20
FT Schalke 04 2 - 0 Mainz 05
Germany - Bundesliga October 21
13:30 Augsburg ? - ? Hannover 96
13:30 Borussia Moenchengladbach ? - ? Bayer Leverkusen
13:30 Eintracht Frankfurt ? - ? Borussia Dortmund
13:30 RasenBallsport Leipzig ? - ? VfB Stuttgart
16:30 Hamburger SV ? - ? Bayern Munich
Italy - Serie A October 21
16:00 Sampdoria ? - ? Crotone
18:45 SSC Napoli ? - ? Inter
England - Championship October 21
14:00 Aston Villa ? - ? Fulham
14:00 Barnsley ? - ? Hull City
14:00 Bolton Wanderers ? - ? Queens Park Rangers
14:00 Brentford ? - ? Sunderland
14:00 Bristol City ? - ? Leeds United
14:00 Derby County ? - ? Sheffield Wednesday
14:00 Middlesbrough ? - ? Cardiff City
14:00 Nottingham Forest ? - ? Burton Albion
14:00 Sheffield United ? - ? Reading
14:00 Wolverhampton Wanderers ? - ? Preston North End
16:30 Millwall ? - ? Birmingham City
England - League 1 October 21
14:00 AFC Wimbledon ? - ? Plymouth Argyle
14:00 Blackburn Rovers ? - ? Portsmouth
14:00 Blackpool ? - ? Wigan Athletic
14:00 Bradford City ? - ? Charlton Athletic
14:00 Doncaster Rovers ? - ? Walsall
14:00 Gillingham ? - ? Northampton Town
14:00 Milton Keynes Dons ? - ? Oldham Athletic
14:00 Oxford United ? - ? Rotherham United
14:00 Rochdale ? - ? Bristol Rovers
14:00 Scunthorpe United ? - ? Peterborough United
14:00 Shrewsbury Town ? - ? Fleetwood Town
14:00 Southend United ? - ? Bury
England - League 2 October 21
14:00 Barnet ? - ? Yeovil Town
14:00 Cambridge United ? - ? Chesterfield
14:00 Carlisle United ? - ? Notts County
14:00 Cheltenham Town ? - ? Lincoln City
14:00 Coventry City ? - ? Colchester United
14:00 Crawley Town ? - ? Luton Town
14:00 Crewe Alexandra ? - ? Accrington Stanley
14:00 Exeter City ? - ? Port Vale
14:00 Morecambe ? - ? Grimsby Town
14:00 Newport County ? - ? Mansfield Town
14:00 Stevenage ? - ? Forest Green Rovers
14:00 Swindon Town ? - ? Wycombe Wanderers
France - Ligue 1 October 20
FT Saint-Etienne 0 - 1 Montpellier
France - Ligue 1 October 21
15:00 Monaco ? - ? Caen
18:00 Amiens ? - ? Bordeaux
18:00 Angers ? - ? Toulouse
18:00 Metz ? - ? Dijon
18:00 Nantes ? - ? Guingamp
18:00 Rennes ? - ? Lille
France - Ligue 2 October 20
FT Auxerre 2 - 1 Quevilly
FT Le Havre 1 - 1 Chateauroux
FT Nancy 2 - 2 Clermont Foot
FT Nimes 4 - 0 Brest
FT Niort 2 - 0 Bourg en Bresse Peronnas
FT Orleans 1 - 2 Lorient
FT Paris FC 3 - 2 Valenciennes
Canc. SC Bastia ? - ? Valenciennes
FT Tours 0 - 1 Sochaux
France - Ligue 2 October 21
13:00 Lens ? - ? Reims
Germany - 2nd Bundesliga October 20
FT Fortuna Duesseldorf 1 - 0 Darmstadt
FT Ingolstadt 3 - 0 FC Heidenheim
Germany - 2nd Bundesliga October 21
11:00 Eintracht Braunschweig ? - ? Bochum
11:00 Holstein Kiel ? - ? Arminia Bielefeld
11:00 Union Berlin ? - ? Greuther Fuerth
Germany - 3rd Liga October 20
FT Hansa Rostock 2 - 0 Osnabrueck
FT Sonnenhof Grossaspach 3 - 1 Chemnitzer FC
Germany - 3rd Liga October 21
12:00 Magdeburg ? - ? Unterhaching
12:00 Meppen ? - ? Fortuna Koeln
12:00 Paderborn ? - ? Aalen
12:00 Preußen Muenster ? - ? Karlsruher SC
12:00 RW Erfurt ? - ? Hallescher FC
12:00 Werder Bremen II ? - ? Sportfreunde Lotte
12:00 Wuerzburger Kickers ? - ? Wehen
Germany - Regionalliga Bayern October 20
FT FC Schweinfurt 3 - 0 VfR Garching
FT FV Illertissen 2 - 0 Augsburg II
FT TSV Buchbach 1 - 1 FC Memmingen
Germany - Regionalliga Bayern October 21
12:00 1860 Rosenheim ? - ? SpVgg Bayreuth
12:00 Greuther Fuerth II ? - ? FC Unterfoehring
12:00 Ingolstadt II ? - ? VfB Eichstаеtt
12:00 Nuernberg II ? - ? Burghausen
12:00 SV Seligenporten ? - ? FC Pipinsried
Germany - Regionalliga Nord October 20
FT Hannover 96 II 2 - 2 TSV Havelse
FT SV Drochtersen/Assel 1 - 1 Eintracht Braunschweig II
Germany - Regionalliga Nord October 21
12:00 Luebeck ? - ? FC Germania Egestorf-Langreder
13:00 Eutin 08 ? - ? BSV Rehden
14:00 SSV Jeddeloh ? - ? SC Weiche Flensburg
Germany - Regionalliga Nordost October 20
FT FSV Wacker Nordhausen 1 - 1 FC Oberlausitz Neugersdorf
FT FSV Luckenwalde 1 - 4 TSG Neustrelitz
Germany - Regionalliga Nordost October 21
11:30 Berliner AK 07 ? - ? Germania Halberstadt
11:30 Hertha Berlin II ? - ? ZFC Meuselwitz
Germany - Regionalliga Südwest October 21
11:00 FSV Frankfurt ? - ? Hessen Kassel
12:00 Eintracht Stadtallendorf ? - ? TSV Schott Mainz
12:00 FCA Walldorf ? - ? TSV Steinbach
12:00 Koblenz ? - ? Hoffenheim II
12:00 Mainz 05 II ? - ? Elversberg
12:00 Saarbruecken ? - ? VfB Stuttgart II
12:00 Stuttgarter Kickers ? - ? SV Roechling
Germany - Regionalliga West October 20
FT Fortuna Duesseldorf II 0 - 0 KFC Uerdingen
FT SC Verl 2 - 1 Westfalia Rhynern
FT Borussia Moenchengladbach II 0 - 4 SC Wiedenbrueck
Germany - Regionalliga West October 21
12:00 Borussia Dortmund II ? - ? Wuppertal
12:00 SV Roedinghausen ? - ? Wattenscheid
12:00 TuS Erndtebrueck ? - ? FC Koeln II
12:00 Viktoria Koeln 1904 ? - ? FC Wegberg-Beeck
Italy - Serie B October 20
FT Cremonese 2 - 0 Brescia
FT Bari 4 - 2 Cittadella
Italy - Serie B October 21
13:00 Cesena ? - ? Foggia
13:00 Palermo ? - ? Novara
13:00 Parma Calcio 1913 ? - ? Entella
13:00 Pescara ? - ? Avellino
13:00 Pro Vercelli ? - ? Carpi
13:00 Salernitana ? - ? Frosinone
13:00 Spezia ? - ? Perugia
13:00 Ternana ? - ? Ascoli Picchio FC 1898
13:00 Venezia ? - ? Empoli
Russia - 1st Division October 21
05:00 Luch Energiya Vladivostok ? - ? Olimpiec Nizhny
10:00 FC Yenisey Krasnoyarsk ? - ? Shinnik Yaroslavl
10:30 FC Tambov ? - ? Sibir Novosibirsk
11:00 FC Orenburg ? - ? Avangard Kursk
11:00 FC Rotor Volgograd ? - ? Tom Tomsk
13:00 Baltika ? - ? Dinamo St Petersburg
14:00 Fakel ? - ? Khimki
14:00 Kuban Krasnodar ? - ? Krylya Sovetov Samara
16:00 Zenit St. Petersburg II ? - ? FC Volgar
Russia - 2nd Division:: Ural/Povolzhye October 20
FT Lada Togliati 0 - 0 FC Orenburg II
Russia - 2nd Division:: Ural/Povolzhye October 21
10:00 FC Chelyabinsk ? - ? Ural II
11:00 Krylya Sovetov Samara II ? - ? Anzhi-Junior Zelenodolsk
11:00 Neftekhimik ? - ? NoSta
11:00 Zenit Izhevsk ? - ? KamAZ
Canc. Anzhi-Junior Zelenodolsk ? - ? Akademiya Togliati
Canc. Dinamo Kirov ? - ? Mordovya
14:00 Volga Ulyanovsk ? - ? Syzran-2003
Russia - 2nd Division:: center October 21
11:00 Kaluga ? - ? Ararat Moscow
11:00 Sokol Saratov ? - ? FC Ryazan
12:00 Energomash Belgorod ? - ? Dinamo Briansk
12:00 Saturn Ramenskoye ? - ? Zorky Krasnogorsk
Canc. Yunost Moscow ? - ? Khimik Novomoskovsk
Russia - 2nd Division:: south October 21
11:00 Biolog Novokubansk ? - ? Dinamo Stavropol
11:30 Angusht Nazran ? - ? Armavir FC
11:30 Legion Dynamo ? - ? Kuban Krasnodar II
11:30 SKA Rostov ? - ? Afips Afipsky
12:00 FC Krasnodar II ? - ? Anzhi Makhachkala II
Canc. Spartak Nalchik ? - ? FC Rotor Volgograd II
12:00 Spartak Vladikavkaz ? - ? Akademia Rostov
13:00 Druzhba ? - ? Mashuk-KMV
14:00 Chayka ? - ? Chernomorets Novorossiysk
Russia - 2nd Division:: west October 20
FT Murom 0 - 0 Spartak Kostroma
FT Torpedo Vladimir 1 - 2 FC Dolgoprudny
Russia - 2nd Division:: west October 21
10:00 Znamya ? - ? Veles Moscow
11:00 Kolomna ? - ? Dinamo St Petersburg II
11:00 Pskov 747 ? - ? Tekstilshchik
12:00 Chertanovo Moscow ? - ? CRFSO Smolensk
14:00 Lokomotiv-Kazanka Moscow ? - ? Luki-Energiya
Spain - Segunda B:: group I October 21
14:30 Rapido de Bouzas ? - ? Fuenlabrada
16:00 Guijuelo ? - ? Ponferradina
Spain - Segunda B:: group II October 21
14:00 Real Union ? - ? Osasuna B
15:00 Pena Sport ? - ? CD Vitoria
15:30 Mirandes ? - ? Burgos CF
16:00 Arenas Getxo ? - ? CD Lealtad
Spain - Segunda B:: group III October 21
16:00 Elche ? - ? Alcoyano
Spain - Segunda B:: group IV October 21
15:30 UCAM Murcia ? - ? Ecija
16:00 Cordoba B ? - ? Betis Deportivo Balompie
France - Cup October 21
00:00 Limited coverage Club Colonial Fort de France ? - ? Club Franciscain
12:30 Limited coverage FCO Firminy ? - ? Lyon la Duchere
13:00 Limited coverage AS Gemenosienne ? - ? SC Toulon
13:00 Limited coverage Avallon CO ? - ? Jura Sud
13:00 Limited coverage Plaintel ? - ? Stade Briochin
13:30 Limited coverage Albert Sport ? - ? Dunkerque
13:30 Limited coverage Mareuil SC ? - ? Cholet
13:30 Limited coverage Saint Marcel ? - ? AF Vire
15:00 Limited coverage Sarreguemines FC ? - ? ASC Biesheim
15:30 Limited coverage AS Huningue ? - ? FCSR Haguenau
16:00 Limited coverage Annecy FC ? - ? Vaulx-en-Velin
16:00 Limited coverage Bayeux ? - ? US Granvillaise
16:00 Limited coverage Bron Grand Lyon ? - ? Rumilly Albanai
16:00 Limited coverage CA Pontarlier ? - ? UF Maconnais
16:00 Limited coverage Chamalieres ? - ? Espaly
16:00 Limited coverage Cluses Scionzier ? - ? St. Priest
16:00 Limited coverage Echirolles FC ? - ? Villefranche Beaujolais
16:00 Limited coverage Feurs ? - ? Aurillac Arpajon
16:00 Limited coverage Hyeres ? - ? Martigues
16:00 Limited coverage La Montagne ? - ? Concarneau
16:00 Limited coverage Montauban ? - ? Pradines St Vincent
16:00 Limited coverage Mulhouse ? - ? Luneville
16:00 Limited coverage Pays Uzes ? - ? Fabregues
16:00 Limited coverage Saint-Alban Aucamville ? - ? Tarbes
16:00 Limited coverage St. Georges ? - ? Avoine Chinon
16:00 Limited coverage Sud Ardeche ? - ? AS Chavanay
16:00 Limited coverage Tarentaise ? - ? Bords de Saone
16:00 Limited coverage Thaon ? - ? Prix-les-Mezieres
16:00 Limited coverage Tournefeuille ? - ? Luzenac
16:00 Limited coverage Trelissac ? - ? Bergerac Perigord
16:00 Limited coverage Voltigeurs de Chateaubriant ? - ? Les Herbiers
16:30 Limited coverage AGIIR Florival ? - ? Schiltigheim
16:30 Limited coverage AS Excelsior ? - ? St Pierroise JS
16:30 Limited coverage Balma ? - ? Fleurance
16:30 Limited coverage Cambrai ? - ? Grande Synthe
16:30 Limited coverage FC Still ? - ? Fegersheim CS
17:00 Limited coverage Auch Football ? - ? US Colomiers
17:00 Limited coverage Aviron Bayonnais FC ? - ? Lege Cap Ferret
17:00 Limited coverage Beaune ? - ? ASM Belfort
17:00 Limited coverage CA St Savin St Germain ? - ? Langon FC
17:00 Limited coverage Des Cheminots St Germanois ? - ? Moulins Yzeure
17:00 Limited coverage FC Metzing ? - ? Raon L Etape
17:00 Limited coverage Furiani Agliani ? - ? SC Bastia
17:00 Limited coverage Geispolsheim ? - ? US Reipertswiller
17:00 Limited coverage Pouzauges Reaumur AC ? - ? Le Mans
17:00 Limited coverage Thouars Foot 79 ? - ? Angouleme
17:00 Limited coverage US Marennaise ? - ? Feytiat
17:00 Limited coverage Vendee Fontenay Foot ? - ? US Change
17:30 Limited coverage Kembs Reunis ? - ? Hegenheim
17:30 Limited coverage Morteau Montlebon ? - ? Charitoise US
17:30 Limited coverage Toulouse Rodeo F.C ? - ? Rodez
18:00 Limited coverage Aixe Sur Vienne ? - ? Bressuire
18:00 Limited coverage Chatellerault ? - ? Limoges
18:00 Limited coverage Forbach ? - ? AS Illzach-Modenheim
18:00 Limited coverage Pau ? - ? Stade Bordelais
18:00 Limited coverage Ruelle OFC ? - ? Merignac Arlac
18:00 Limited coverage Seyssinet Pariset ? - ? SA Thiers
18:00 Limited coverage Ygossais ? - ? Chauray
18:30 Limited coverage Romorantin ? - ? Ouest Tourangeau
23:00 Limited coverage Golden Lion de Saint Joseph ? - ? Good Luck
England - National League October 21
14:00 AFC Fylde ? - ? Maidstone
14:00 Aldershot Town ? - ? Tranmere Rovers
14:00 Bromley ? - ? Woking
14:00 Chester FC ? - ? Boreham Wood
14:00 Dagenham & Redbridge ? - ? Wrexham
14:00 Dover ? - ? Maidenhead United
14:00 Eastleigh ? - ? Gateshead FC
14:00 Ebbsfleet United ? - ? Barrow
14:00 FC Halifax Town ? - ? Torquay United
14:00 Guiseley ? - ? Solihull Moors
14:00 Hartlepool United ? - ? Sutton United
14:00 Leyton Orient ? - ? Macclesfield Town
England - National League North October 21
14:00 Brackley Town ? - ? Blyth Spartans
14:00 Chorley ? - ? FC United of Manchester
14:00 Curzon ? - ? Boston United
14:00 Darlington ? - ? Bradford PA
14:00 Harrogate ? - ? Leamington
14:00 Kidderminster Harriers ? - ? Spennymoor Town FC
14:00 North Ferriby United ? - ? Telford
14:00 Nuneaton Town ? - ? Stockport
14:00 Salford City ? - ? York City
14:00 Southport ? - ? Gainsborough
14:00 Tamworth ? - ? Alfreton Town
England - National League South October 21
14:00 Bath City ? - ? Braintree Town
14:00 Bognor Regis Town ? - ? Chippenham Town
14:00 Chelmsford ? - ? Dartford
14:00 Concord Rangers ? - ? Weston Super Mare
14:00 Eastbourne Borough ? - ? East Thurrock United
14:00 Gloucester City ? - ? Welling United
14:00 Havant and Waterlooville ? - ? Poole Town FC
14:00 Hemel Hempstead ? - ? Oxford City
14:00 St.Albans ? - ? Hungerford Town
14:00 Wealdstone ? - ? Truro City
14:00 Whitehawk ? - ? Hampton & Richmond
International - Friendlies :: women October 20
FT USA 3 - 1 South Korea
19:00 France ? - ? England
Italy - Serie C:: group B October 20
FT Calcio Padova 1 - 0 Bassano Virtus
Italy - Serie C:: group C October 21
12:30 Akragas ? - ? Juve Stabia
12:30 Monopoli ? - ? Reggina
12:30 Rende ? - ? Paganese
14:30 Casertana ? - ? Siracusa Calcio
14:30 Cosenza ? - ? Bisceglie
14:30 Fidelis Andria ? - ? Racing Fondi
18:30 Catania ? - ? Sicula Leonzio
18:30 Matera ? - ? Lecce
Spain - LaLiga 1|2|3 October 20
FT Osasuna 2 - 2 Barcelona B
Spain - LaLiga 1|2|3 October 21
14:00 Huesca ? - ? Cadiz
16:00 Numancia ? - ? Granada
18:00 Lorca FC ? - ? Tenerife
18:30 Sevilla Atletico ? - ? Zaragoza
Spain - LaLiga Santander October 21
11:00 Levante ? - ? Getafe
14:15 Real Betis ? - ? Alaves
16:30 Valencia ? - ? Sevilla
18:45 Barcelona ? - ? Malaga
World Cup U-17 - Play-off October 21
11:30 Mali U17 ? - ? Ghana U17
14:30 USA U17 ? - ? England U17
World Cup Women - UEFA Qualification:: group 1 October 21
10:00 Limited coverage Kazakhstan ? - ? Bosnia-Herzegovina
World Cup Women - UEFA Qualification:: group 4 October 20
Canc. Sweden ? - ? Denmark
World Cup Women - UEFA Qualification:: group 5 October 20
FT Germany 2 - 3 Iceland
FT Slovenia 0 - 4 Czech Republic
World Cup Women - UEFA Qualification:: group 6 October 20
FT Belgium 3 - 2 Romania