ua ru

Football online - Italy Championship

Italy - Serie A January 19
14:00 Roma ? - ? Torino
17:00 Udinese ? - ? Parma
19:30 Inter ? - ? Sassuolo
Italy - Serie A January 20
11:30 Frosinone ? - ? Atalanta
14:00 Fiorentina ? - ? Sampdoria
14:00 SPAL ? - ? Bologna
17:00 Cagliari ? - ? Empoli
19:30 Napoli ? - ? Lazio
Italy - Serie A January 21
14:00 Genoa ? - ? Milan
19:30 Juventus ? - ? Chievo
Italy - Super Cup January 16
FT Juventus 1 - 0 Milan
Italy - Coppa Italia January 12
FT Lazio 4 - 1 Novara
AET Sampdoria 0 - 0 Milan
FT Bologna 0 - 2 Juventus
Italy - Coppa Italia January 13
FT Torino 0 - 2 Fiorentina
FT Inter 6 - 2 Benevento
FT Napoli 2 - 0 Sassuolo
Italy - Coppa Italia January 14
FT Cagliari 0 - 2 Atalanta
FT Roma 4 - 0 Virtus Entella
Italy - Serie B January 18
20:00 Palermo ? - ? Salernitana
Italy - Serie B January 19
14:00 Carpi ? - ? Foggia
14:00 Crotone ? - ? Cittadella
14:00 Lecce ? - ? Benevento
17:00 Perugia ? - ? Brescia
Italy - Serie B January 20
14:00 Padova ? - ? Verona
14:00 Cosenza ? - ? Ascoli
20:00 Pescara ? - ? Cremonese
Italy - Serie B January 21
20:00 Spezia ? - ? Venezia
Italy - Coppa Italia Serie C:: group A August 21, 2018
FT Juventus U23 1 - 0 Cuneo
Italy - Coppa Italia Serie C:: group A August 26, 2018
FT Albissola 2 - 2 Juventus U23
Italy - Coppa Italia Serie C:: group B August 26, 2018
FT ASDC Gozzano 1 - 1 Pro Patria
Italy - Coppa Italia Serie C:: group C September 2, 2018
FT Virtus Verona 2 - 1 Pro Piacenza
Italy - Coppa Italia Serie C:: group D August 12, 2018
FT Lucchese 1 - 1 S.S. Arezzo
Italy - Coppa Italia Serie C:: group E September 2, 2018
FT Imolese Calcio 5 - 3 Ravenna
Italy - Coppa Italia Serie C:: group F August 26, 2018
FT Alma Juventus Fano 1 - 0 Gubbio
Italy - Coppa Italia Serie C:: group G August 12, 2018
FT Arzachena 2 - 1 Olbia
Italy - Coppa Italia Serie C:: group H September 2, 2018
FT Fermana 0 - 2 Rieti
Italy - Coppa Italia Serie C:: group I September 2, 2018
FT Catanzaro 5 - 2 Cavese
Italy - Coppa Italia Serie C:: group L September 5, 2018
FT Potenza 3 - 0 Bisceglie
Italy - Coppa Italia Serie C:: group M September 1, 2018
FT Siracusa 3 - 3 Reggina
Italy - Coppa Italia Serie C:: play-off October 30, 2018
FT Juve Stabia 1 - 2 Potenza
FT Trapani 3 - 1 Siracusa
FT Monopoli 2 - 1 Virtus Francavilla
Italy - Coppa Italia Serie C:: play-off October 31, 2018
FT Pisa 3 - 0 Arzachena
AET Piacenza 0 - 0 AlbinoLeffe
FT Imolese Calcio 2 - 1 Lucchese
FT Pordenone 0 - 1 Vicenza
AET Renate 0 - 0 ASDC Gozzano
AET FeralpiSalo 1 - 1 Sudtirol
FT Teramo 3 - 1 Sambenedettese
Italy - Serie C:: Super Cup May 26, 2018
FT Lecce 0 - 1 Padova
Italy - Serie C:: group A January 19
13:30 ASDC Gozzano ? - ? AC Cuneo 1905
19:45 Pisa ? - ? Robur Siena
Italy - Serie C:: group A January 20
13:30 Arzachena Costa Smeralda Calcio ? - ? Virtus Entella
13:30 As Pro Piacenza 1919 ? - ? Alessandria
13:30 Aurora Pro Patria 1919 ? - ? Olbia
13:30 Pro Vercelli ? - ? S.S. Arezzo
13:30 Juventus U23 ? - ? Carrarese
13:30 US Citta DI Pontedera ? - ? Piacenza
17:30 Lucchese ? - ? Pistoiese
Italy - Serie C:: group A January 21
19:45 Albissola ? - ? Novara
Italy - Serie C:: group B January 19
13:30 Sudtirol ? - ? Ravenna FC 1913
14:30 Ternana ? - ? Alma Juventus Fano
15:30 Gubbio ? - ? Ssd Vis Pesaro 1898
15:30 Fermana FC ? - ? FeralpiSalo
15:30 Imolese Calcio ? - ? AS Giana Erminio
15:30 Pordenone Calcio ? - ? AlbinoLeffe
15:30 Monza ? - ? Virtus Verona
15:30 Triestina ? - ? Rimini
17:30 Vicenza ? - ? Renate
17:30 SS Sambenedettese Calcio ? - ? Teramo
Italy - Serie C:: group C January 16
FT Viterbese 1 - 1 Reggina
Italy - Serie C:: group C January 20
13:30 Monopoli ? - ? Potenza
13:30 Siracusa Calcio ? - ? Catania
13:30 Trapani ? - ? Vibonese
15:30 AS Bisceglie ? - ? Reggina
15:30 Matera ? - ? Sicula Leonzio
15:30 Catanzaro ? - ? Rende
15:30 Virtus Francavilla Calcio ? - ? Cavese
17:30 Casertana FC ? - ? Rieti
13:30 Viterbese ? - ? SS Juve Stabia
Italy - Serie D:: group A January 20
13:30 Arconatese ? - ? Folgore Caratese
13:30 Borgaro Torinese ? - ? Pro Dronero
13:30 Bra ? - ? Borgosesia
13:30 Bustese Milano City ? - ? US Fezzanese
13:30 Lecco ? - ? AS Casale
13:30 SCD Ligorna ? - ? Inveruno
13:30 Sestri Levante ? - ? Lavagnese
13:30 Stresa ? - ? ASD Calcio Chieri 1955
13:30 Unione Sanremo ? - ? Savona
Italy - Serie D:: group B January 20
13:30 Caravaggio ? - ? Darfo Boario
13:30 Como ? - ? Olginatese
13:30 Legnago Salus ? - ? Ambrosiana
13:30 Mantova ? - ? Scanzorosciate
13:30 Pontisola ? - ? Virtus Bergamo Alzanoseriate
13:30 Pro Sesto ? - ? Caronnese
13:30 Rezzato ? - ? Sondrio Calcio
13:30 Seregno ? - ? Villafranca
13:30 Villa D'Alme ? - ? Ciserano
Italy - Serie D:: group C January 20
13:30 ArzignanoChiampo ? - ? Levico Terme
13:30 Belluno ? - ? Delta Calcio Rovigo
13:30 Campodarsego ? - ? Este
13:30 Cartigliano ? - ? Virtus Bolzano
13:30 Clodiense ? - ? Sandona
13:30 Montebelluna ? - ? Union Feltre
13:30 St. Georgen ? - ? Adriese
13:30 Tamai ? - ? Chions
13:30 Trento ? - ? Cjarlins Muzane
Italy - Serie D:: group D January 20
13:30 Axys Zola ? - ? Sasso Marconi
13:30 Cavenago Fanfulla ? - ? Pavia
13:30 Ciliverghe Mazzano ? - ? Calvina
13:30 Crema ? - ? Fiorenzuola
13:30 Lentigione ? - ? Pergolettese
13:30 Mezzolara ? - ? Adrense
13:30 OltrepoVoghera ? - ? Modena
13:30 Reggio Audace ? - ? Classe
13:30 Vigor Carpaneto ? - ? San Marino
Italy - Serie D:: group E January 16
FT Aglianese 0 - 0 Trestina
FT Bastia Calcio 1 - 0 Sangimignano
FT Ghivizzano Borgoamozzano 2 - 0 Seravezza
FT Massese 0 - 3 Cannara
FT Pianese 0 - 0 Ponsacco
FT Real Forte Querceta 2 - 1 Prato
FT Sangiovannese 1 - 1 San Donato
FT Scandicci 4 - 1 Tuttocuoio
FT US Gavorrano 1 - 0 Sinalunghese
FT Viareggio 2 - 0 Aquila Montevarchi
Italy - Serie D:: group E January 20
13:30 Cannara ? - ? US Gavorrano
13:30 Ponsacco ? - ? Scandicci
13:30 Prato ? - ? Bastia Calcio
13:30 San Donato ? - ? Real Forte Querceta
13:30 Sangimignano ? - ? Massese
13:30 Sangiovannese ? - ? Aglianese
13:30 Seravezza ? - ? Aquila Montevarchi
13:30 Sinalunghese ? - ? Viareggio
13:30 Trestina ? - ? Pianese
13:30 Tuttocuoio ? - ? Ghivizzano Borgoamozzano
Italy - Serie D:: group F January 16
FT Campobasso 2 - 0 Santarcangelo
FT Castelfidardo 0 - 3 Avezzano
FT Isernia 0 - 0 Recanatese
FT Montegiorgio 1 - 0 Francavilla Calcio 1927
FT Real Giulianova 0 - 1 Sanmaurese
FT San Nicolo 1 - 0 Olympia Agnonese
FT Savignanese 1 - 0 Jesina
FT Vastese 0 - 1 Sangiustese
FT ASD Pineto 1 - 2 Forli
FT R.C. Cesena 2 - 1 Matelica
Italy - Serie D:: group F January 20
13:30 Avezzano ? - ? Real Giulianova
13:30 Forli ? - ? Campobasso
13:30 Francavilla Calcio 1927 ? - ? Vastese
13:30 Jesina ? - ? San Nicolo
13:30 Matelica ? - ? Montegiorgio
13:30 Olympia Agnonese ? - ? Castelfidardo
13:30 Recanatese ? - ? Savignanese
13:30 Sangiustese ? - ? ASD Pineto
13:30 Sanmaurese ? - ? R.C. Cesena
13:30 Santarcangelo ? - ? Isernia
Italy - Serie D:: group G January 16
FT ASD Lanusei 2 - 1 Ladispoli
FT Aprilia 2 - 3 ASD Trastevere
FT Atletico SFF 1 - 1 SSD Albalonga
FT Cassino 0 - 1 Citta di Anagni
FT Castiadas 2 - 2 Budoni
FT Flaminia 0 - 0 Latina
FT Monterosi 6 - 2 Lupa Roma
FT Vis Artena 1 - 0 Ostia Mare
FT Avellino 3 - 1 Anziolavinio
FT Latte Dolce 2 - 0 Torres
Italy - Serie D:: group G January 20
13:30 ASD Trastevere ? - ? Vis Artena
13:30 Anziolavinio ? - ? Atletico SFF
13:30 Budoni ? - ? Aprilia
13:30 Citta di Anagni ? - ? Avellino
13:30 Ladispoli ? - ? Flaminia
13:30 Latina ? - ? Latte Dolce
13:30 Lupa Roma ? - ? Castiadas
13:30 Ostia Mare ? - ? Cassino
13:30 SSD Albalonga ? - ? ASD Lanusei
13:30 Torres ? - ? Monterosi
Italy - Serie D:: group H January 16
FT Team Altamura 2 - 1 ACD Nardo
Italy - Serie D:: group H January 20
13:30 Audace Cerignola ? - ? Bitonto
13:30 Citta di Fasano ? - ? AZ Picerno ASD
13:30 Fidelis Andria ? - ? Francavilla
13:30 Gragnano ? - ? Taranto
13:30 Gravina ? - ? Gelbison Cilento
13:30 Nola ? - ? Sorrento
13:30 Sarnese 1926 ? - ? ACD Nardo
13:30 Savoia ? - ? Pomigliano
13:30 Team Altamura ? - ? Ercolanese
Italy - Serie D:: group I January 20
13:30 AP Turris ? - ? Sancataldese
13:30 Acireale ? - ? Rotonda
13:30 Castrovillari ? - ? Troina
13:30 Citta di Messina ? - ? Nocerina
13:30 Cittanovese ? - ? Bari
13:30 Gela ? - ? Portici
13:30 Igea Virtus ? - ? US Palmese
13:30 Locri ? - ? Roccella
13:30 Marsala ? - ? Messina