ua ru

Football online - Italy Championship

Italy - Serie A October 16
16:00 Spezia ? - ? Salernitana
19:00 Lazio ? - ? Inter
21:45 AC Milan ? - ? Verona
Italy - Serie A October 17
13:30 Cagliari ? - ? Sampdoria
16:00 Empoli ? - ? Atalanta
16:00 Genoa ? - ? Sassuolo
16:00 Udinese ? - ? Bologna
19:00 Napoli ? - ? Torino
21:45 Juventus ? - ? Roma
Italy - Serie A October 18
21:45 Venezia ? - ? Fiorentina
Italy - Super Cup January 20
FT Juventus 2 - 0 Napoli
Italy - Coppa Italia August 13
FT Pordenone Calcio 1 - 3 Spezia
FT Genoa 3 - 2 Perugia
FT Udinese 3 - 1 Ascoli Calcio 1898 FC
FT Fiorentina 4 - 0 Cosenza
Italy - Coppa Italia August 14
AET Benevento 2 - 1 SPAL
FT Cittadella 2 - 1 Monza
FT Verona 3 - 0 Catanzaro
FT Cagliari 3 - 1 Pisa
Italy - Coppa Italia August 15
FT Empoli 4 - 2 L.R. Vicenza Virtus
FT Parma 1 - 3 Lecce
AP Venezia 1 - 1 8 - 7 Frosinone
AP Torino 0 - 0 4 - 1 Cremonese
Italy - Coppa Italia August 16
AP Crotone 2 - 2 4 - 2 Brescia
FT Bologna 4 - 5 Ternana
FT Salernitana 2 - 0 Reggina
FT Sampdoria 3 - 2 Alessandria
Italy - Coppa Italia December 14
17:00 Venezia ? - ? Ternana
20:00 Udinese ? - ? Crotone
23:00 Genoa ? - ? Salernitana
Italy - Coppa Italia December 15
17:00 Verona ? - ? Empoli
20:00 Cagliari ? - ? Cittadella
23:00 Fiorentina ? - ? Benevento
Italy - Coppa Italia December 16
20:00 Spezia ? - ? Lecce
23:00 Sampdoria ? - ? Torino
Italy - Serie B October 16
4' Ascoli Calcio 1898 FC 0 - 0 Lecce Live
5' Crotone 1 - 0 Pisa Live
6' L.R. Vicenza Virtus 0 - 0 Reggina Live
5' Pordenone Calcio 0 - 0 Ternana Live
17:15 Cosenza ? - ? Frosinone
17:15 Perugia ? - ? Brescia
19:30 Como ? - ? Alessandria
Italy - Serie B October 17
15:00 Cremonese ? - ? Benevento
17:15 Parma ? - ? Monza
21:30 Cittadella ? - ? SPAL
Italy - Campionato Primavera 1 October 15
FT AC Milan Primavera 1 - 2 SSC Napoli Primavera
Italy - Campionato Primavera 1 October 16
FT Atalanta Primavera 2 - 2 Lecce Primavera
FT Genoa Primavera 2 - 2 Torino Primavera
14:00 Bologna Primavera ? - ? SPAL 2013 Primavera
14:00 Juventus Primavera ? - ? Sampdoria Primavera
16:00 Empoli Primavera U19 ? - ? Inter Primavera
Italy - Campionato Primavera 1 October 17
11:45 Cagliari Primavera ? - ? Sassuolo Primavera
13:30 Verona Primavera ? - ? Fiorentina Primavera
Italy - Campionato Primavera 1 October 18
16:00 Pescara Primavera U19 ? - ? Roma Primavera
Italy - Campionato Primavera 2: Group A October 16
15:30 Como 1907 ? - ? Monza Primavera
15:30 Cremonese Primavera ? - ? Virtus Entella Primavera U19
17:00 Vicenza Primavera ? - ? US Alessandria Calcio 1912
16:00 AC Reggiana U19 ? - ? Parma Primavera U19
16:00 Brescia Primavera U19 ? - ? Pordenone Primavera U19
16:00 Udinese Primavera ? - ? Venezia Primavera U19
Italy - Campionato Primavera 2: Group B October 16
FT Cosenza Primavera U19 1 - 5 Frosinone Primavera
15:00 Ternana Calcio U19 ? - ? Spezia Primavera
15:30 Cesena U19 ? - ? Pisa Primavera U19
FT Benevento Primavera U19 1 - 2 Crotone Primavera U19
12:00 Reggina Primavera U19 ? - ? Lazio Primavera
12:00 Salernitana Primavera U19 ? - ? Perugia U19
Italy - Coppa Italia Primavera October 27
17:00 AC Milan Primavera ? - ? Brescia Primavera U19
17:00 SSC Napoli Primavera ? - ? Cosenza Primavera U19
17:00 Sassuolo Primavera ? - ? Pescara Primavera U19
17:00 Torino Primavera ? - ? US Alessandria Calcio 1912
17:00 Ascoli Calcio 1898 FC Primavera ? - ? Pisa Primavera U19
17:00 Cagliari Primavera ? - ? Parma Primavera U19
17:00 Lecce Primavera U19 ? - ? Lazio Primavera
17:00 Hellas Verona Primavera U19 ? - ? Udinese Primavera
Italy - Coppa Italia Serie C: Play-off November 03
16:00 AlbinoLeffe ? - ? Trento
16:00 Ancona-Matelica ? - ? Viterbese
16:00 Calcio Padova ? - ? Virtus Entella
16:00 Catanzaro ? - ? Palermo
16:00 Foggia ? - ? Fidelis Andria
16:00 Modena ? - ? Piacenza
16:00 Sudtirol ? - ? Juventus U23
16:00 Teramo ? - ? Pescara
Italy - Serie A 20/21 May 18
FT Lazio 0 - 0 Torino
Italy - Serie A 20/21 May 22
FT Cagliari 0 - 1 Genoa
FT Crotone 0 - 0 Fiorentina
FT Sampdoria 3 - 0 Parma
Italy - Serie A 20/21 May 23
FT Inter 5 - 1 Udinese
FT Atalanta 0 - 2 AC Milan
FT Bologna 1 - 4 Juventus
FT Napoli 1 - 1 Verona
FT Sassuolo 2 - 0 Lazio
FT Spezia 2 - 2 Roma
FT Torino 1 - 1 Benevento
Italy - Serie C: Group A October 17
18:30 Calcio Padova ? - ? Trento
18:30 FeralpiSalo ? - ? Legnago Salus
18:30 Giana Erminio ? - ? Virtus Verona
18:30 Juventus U23 ? - ? Seregno
18:30 Mantova ? - ? Lecco
18:30 Pergolettese ? - ? AlbinoLeffe
18:30 Piacenza ? - ? Pro Sesto
15:30 Pro Patria ? - ? Sudtirol
15:30 Triestina ? - ? Fiorenzuola
Italy - Serie C: Group A October 18
22:00 Renate ? - ? Pro Vercelli
Italy - Serie C: Group B October 16
7' Vis Pesaro 0 - 0 R.C. Cesena Live
15:30 Carrarese ? - ? Pistoiese
15:30 Grosseto ? - ? AC Reggiana
15:30 Modena ? - ? Viterbese
15:30 Pontedera ? - ? Lucchese
18:30 Ancona-Matelica ? - ? Aquila Montevarchi
15:30 Olbia ? - ? Imolese Calcio
18:30 Pescara ? - ? Fermana
18:30 Robur Siena ? - ? Virtus Entella
18:30 Teramo ? - ? Gubbio
Italy - Serie C: Group C October 17
15:30 Campobasso ? - ? Bari
15:30 Catanzaro ? - ? Taranto
15:30 Fidelis Andria ? - ? Avellino
15:30 Foggia ? - ? Monopoli
15:30 Juve Stabia ? - ? AZ Picerno ASD
15:30 Monterosi ? - ? Paganese
15:30 Potenza ? - ? Messina
15:30 Turris ? - ? Palermo
15:30 Vibonese ? - ? Latina
15:30 Virtus Francavilla ? - ? Catania
Italy - Serie D: Group A October 16
16:00 ASD Imperia ? - ? Borgosesia
16:00 Derthona ? - ? Asti
16:00 RG Ticino ? - ? Fossano
16:00 Sestri Levante ? - ? Lavagnese
16:00 Vado ? - ? P.D.H.A.E.
17:00 Sanremese ? - ? ACSD Saluzzo
16:00 Bra ? - ? ASDC Gozzano
Italy - Serie D: Group A October 17
16:00 Caronnese ? - ? AS Casale
16:00 Citta di Varese ? - ? ASD Calcio Chieri 1955
16:00 SCD Ligorna ? - ? Novara
Italy - Serie D: Group B October 16
16:00 Calvina ? - ? SG City Nova
16:00 Olginatese ? - ? AC Legnano
16:00 Real Calepina ? - ? Franciacorta FC
16:00 Union ASD Casatese ? - ? Castellanzese
21:00 Arconatese ? - ? AC Leon
Italy - Serie D: Group B October 17
16:00 AS Vis Nova Giussano ? - ? Sona
16:00 Breno ? - ? Crema
16:00 Brusaporto ? - ? Pontisola
16:00 Caravaggio ? - ? Villa D'Alme
16:00 Folgore Caratese ? - ? Virtus Bergamo Alzanoseriate
Italy - Serie D: Group C October 16
16:00 Dolomiti Bellunesi ? - ? Este
Italy - Serie D: Group C October 17
16:00 Ambrosiana ? - ? Campodarsego
16:00 Caldiero Terme ? - ? San Martino Speme
16:00 Cartigliano ? - ? Clodiense
16:00 Cjarlins Muzane ? - ? Cattolica Calcio SM
16:00 Delta Porto Tolle ? - ? ArzignanoChiampo
16:00 FC Spinea ? - ? Luparense
16:00 Mestre ? - ? Levico Terme
16:00 Montebelluna ? - ? Adriese
Italy - Serie D: Group D October 15
FT Prato 0 - 0 Seravezza
Italy - Serie D: Group D October 16
16:00 Borgo San Donnino ? - ? Aglianese
16:00 GS Bagnolese ? - ? Lentigione
16:00 Mezzolara ? - ? Correggese
16:00 Progresso ? - ? Alcione
16:30 Real Forte Querceta ? - ? Fanfulla
16:00 Sammaurese ? - ? Rimini
16:00 Forli ? - ? Ghivizzano Borgoamozzano
16:00 Ravenna ? - ? Sasso Marconi
Italy - Serie D: Group D October 17
16:00 Tritium ? - ? Athletic Carpi
Italy - Serie D: Group E October 13
FT San Donato 4 - 2 Rieti
Italy - Serie D: Group E October 17
16:00 Cannara ? - ? Flaminia
16:00 Pianese ? - ? Unipomezia
16:00 Poggibonsi ? - ? Trestina
16:00 Pro Livorno 1919 Sorgenti ? - ? Rieti
16:00 S.S. Arezzo ? - ? Foligno
16:00 San Donato ? - ? US Gavorrano
16:00 Sangiovannese ? - ? ASD Cascina
16:00 Scandicci ? - ? Lornano Badesse
16:00 Tiferno Lerchi ? - ? Montespaccato
Italy - Serie D: Group F October 17
16:00 ASD Trastevere ? - ? Montegiorgio
16:00 Alma Juventus Fano ? - ? Matese
16:00 Atletico Terme Fiuggi ? - ? Tolentino
16:00 Castelnuovo Vomano ? - ? Aurora Alto Casertano
16:00 Nereto FC ? - ? Sambenedettese
16:00 Porto D'Ascoli ? - ? SN Notaresco
16:00 Recanatese ? - ? ASD Pineto
16:00 Vastese ? - ? Castelfidardo
16:00 Vastogirardi ? - ? Chieti
Italy - Serie D: Group G October 16
16:00 Torres ? - ? Monterotondo
Italy - Serie D: Group G October 17
16:00 Aprilia ? - ? Atletico Uri
15:30 Arzachena ? - ? Ostia Mare
15:30 Carbonia ? - ? Giugliano
16:00 Gladiator ? - ? Insieme Formia
15:30 Muravera ? - ? Cynthialbalonga
16:00 Team Nuova Florida 2005 ? - ? Cassino
16:00 Vis Artena ? - ? ASD Lanusei
Italy - Serie D: Group H October 16
16:00 Sporting Fulgor Molfetta ? - ? Brindisi
Italy - Serie D: Group H October 17
16:00 ACD Nardo ? - ? Casertana
16:00 Bisceglie ? - ? Lavello
16:00 Casarano ? - ? Virtus Matino
16:00 Citta di Fasano ? - ? Francavilla
16:00 FC San Giorgio ? - ? Rotonda
17:00 Gravina ? - ? Audace Cerignola
16:00 Nola ? - ? Bitonto
16:00 Sorrento ? - ? Nocerina
17:00 Team Altamura ? - ? Mariglianese
Italy - Serie D: Group I October 16
16:00 Calcio Biancavilla 1990 ? - ? Lamezia Terme
Italy - Serie D: Group I October 17
16:00 ASD Giarre ? - ? Paterno
16:00 Castrovillari ? - ? Aversa Normanna
16:00 Citta di Messina ? - ? Trapani
16:00 Licata ? - ? Portici
16:00 Rende ? - ? Cittanovese
16:00 San Luca ? - ? Gelbison Cilento
16:00 Sancataldese ? - ? Acireale
16:00 Santa Maria Cilento ? - ? Sant'Agata
16:00 Troina ? - ? Cavese
Italy - Super Cup Serie C May 22
FT Ternana 1 - 0 Perugia
Italy - Supercoppa Primavera January 21
FT Atalanta Primavera 3 - 1 Fiorentina Primavera
Italy - Supercoppa Primavera 2 June 08
FT Pescara Primavera U19 3 - 2 Hellas Verona Primavera U19
Italy - Women's Coppa Italia May 30
AP AC Milan Women 0 - 0 1 - 3 Roma Women
Italy - Women's Serie A October 14
FT U.C. Sampdoria 1 - 0 Pomigliano Calcio
Italy - Women's Serie A October 16
15:30 Inter ? - ? Roma Women